Стерилізація та вакцинація собак та котів у м. Нововолинську для попередження збільшення популяції тварин-безхатьків на вулицях міста

1.* Назва проєкту (має відображати зміст та мету проєкту,  і бути викладена лаконічно одним реченням та містити не більше 15 слів. Слід уникати занадто узагальнених, абстрактних чи «поетичних» назв, які потребують додаткових пояснень щодо змісту проєкту):
«Стерилізація та вакцинація собак та котів у м. Нововолинську для попередження збільшення популяції тварин-безхатьків на вулицях міста».
2.* Місце реалізації проєкту (адреса, назва об’єкту щодо якого планується реалізувати проєкт) – м. Нововолинськ, вул. Гагаріна 4, «Ветеринарна допомога».
3.* Опис проєкту (1. Проблема, на вирішення якої спрямований проєкт, важливість проблеми для міста. 2. Мета та завдання реалізації проєкту. 3. Способи вирішення проблеми; пояснення, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців. Чи були спроби вирішити цю проблему раніше? 4. Основні заходи проєкту, детально описати що саме має бути зроблено, терміни реалізації. 5. Основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами проєкту. Інформація щодо доступності громадян до вільного користування результатами проєкту. 6. Результати проєкту, що саме залишиться після реалізації проєкту,  чи потрібне подальше фінансування, утримання проєкту і за чиї кошти. Скільки існуватимуть результати проєкту, який вплив на екологію міста?)

Проблема

На сьогодні у м.Нововолинську гостро постає проблема великої кількості незатребуваних безпритульних тварин. Притулку або ветиринарно-стерилізаційного центру з адопцією у місті немає. Ринкова вартість стерилізації кішки коливається у межах від 400 до 600 грн. Часто для опікунів, пенсіонерів та малозабезпечених верств населення ці кошти є не під силу. Тому їх нестерилізовані власні тварини та тварини-безхатьки є стабільним джерелом поповнення популяції незатребуваних безпритульних тварин. Це питання потребує негайного вирішення, адже, наприклад, кицька всього за рік часу може дати до трьох приплодів по шість кошенят. А, фактично, у місті під кожним будинком проживають по декілька тварин-безхатьок. Голодні та хворі тварини, не з власної волі, наповнюють наші вулиці, що відображається на санітарно-епідеміологічній та епізоотичній ситуації, а також на естетичному вигляді міста.

 

Мета проекту

Вирішити проблему появи нових безпритульних тварин в м. Нововлинську; забезпечити комплексний підхід до вирішення проблеми бездоглядності тварин в місті; підвищити компетентність і рівень культури в питаннях утримання тварин; скоротити випадки заподіяння шкоди здоров’ю жителів міста тваринами, поліпшити санітарно-епідеміологічну та епізоотичну ситуацію на території міста.

 

Спосіб вирішення

 

Стерилізація є цивілізованим і ефективним методом регулювання чисельності домашніх та вуличних тварин, яка прямо впливає на кількість безхатьок. Бо, по-перше, на вулицях опиняються незатребувані тварини від домашнього приплоду; по-друге, популяцію безхатьків поповнюють тварини, які втекли від господарів під час тічки або «гону». Стерилізация дозволить попередити збільшення популяції котів та собак у м. Нововолинську і тим самим покращить санітарно-епідеміологічну та епізоотичну ситуацію, а також естетичний вигляд міста. За проектні кошти планується стерилізувати 75 собак та 105 кішок.

 

Заходи проєкту

 

Для участі у проєкті члени ГО «Дім 4лапим» будуть приймати запити на стерилізацію по телефону або із засобів масової комунікації (профільні ФБ сторінки «Дім 4лапим», «Коти Нововолинськ Загублено Знайдено Прилаштування Перетримка»). Також запис на стерилізацію можна буде здійснити у клініці «Ветеринарна допомога» за адресою вул. Гагаріна 4. Для статистичного підрахунку та контролю роботи в клініці в журнал «Стерилізація тварин» будуть вноситись дані щодо проведених стерилізацій (адреса, інформація про вид тварини, вік, чи тварина вакцинована, контакти куратора (опікуна) – ПІП та контактний телефон). Стерилізованих собак будемо маркувати кліпсами на вуха. Разом з тим планується проведення роз‘яснювальної роботи кураторами щодо доцільності, ефективності та необхідності стерилізації тварин. Пплвнуємо зробити 65 стерилізацій собак та 95 кішок.

 

Групи мешканців, які зможуть користуватися результатами проєкту

 

Куратори (опікуни) тварин-безхатьок, малозабезпечені версти населення (пенсіонери, люди з інвалідністю), власники неплемінних тварин.

 

Результати проєкту

 

  1. Попередимо зростання безпритульних тварин
  2. Оцінимо статистично масштаб проблеми
  3. Стерилізованим тваринам легше знайти власників, що теж зменшить кількість безхатьків
  4. Паралельна вакцинація проти сказу частково поліпшить санітарно-епідеміологічну та епізіотичну ситуацію у місті
  5. Під час реалізації проекту ми створимо базу даних стерилізованих тварин та опікунів-волонтерів.
  6. Гуманний шлях вирішення проблеми позитивно вплине на психічний стан мешканців міста.

Проєкт потребуватиме подальшого фінансування з бюджету міста, адже підвищення компетентності, рівня культури та відповідальності власників тварин – це довготривалий процес, який потребуватиме фінансового ресурсу для просвітницької діяльності та практичного втілення ідеї у вигляді стерилізації та вакцинації.

Даний проєкт спричинить позитивний вплив на санітарно-епідеміологічну та епізоотичну ситуацію, а також на естетичний вигляд міста.

 

4.* Орієнтовна вартість проєкту (всі складові проекту та їх орієнтовна вартість)

 

Орієнтовна вартість проєкту – 50 000 грн.

 

  1. Інші додатки (мапа із зазначеним місцем реалізації проекту, фотографії, креслення, схеми, комерційні пропозиції, аудіо/відео файли, які стосуються цього проєкту тощо).Примітка 1: пункти, позначені * є обов’язковими для заповнення.

 

№ з/п Перелік видатків Орієнтовна вартість, тис. грн.
1. Cтерилізація 43
2. Вакцинація від сказу 5
3. Агітаційний матеріал 1
4. Кліпси для маркування 1
Разом: 50